| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la janta spate la bicicleta. Cand se invarte se freaca de saboti!
Asa arata bicicleta!
http://www.allshops.ro/......070941.jpg

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai cazut cu ea? calibrare roata. Daca nu ai cazut inseamna ca s-a dus intro parte frana, se ajusteaza cum o face acest om: http://www.youtube.com/watch?v=cYkyFTdVy2Q vezi si invata.

| Sofer a răspuns (pentru mgtow):

Cand se invarte roata bate putin spre dreapta, si nu am cazut deloc, coboram o coasta si sa nimerit sa fie o gaura in asfalt si am trecut peste ea si cercul e stramb putin.
aveam circa 35 - 40 km/h

| mgtow a răspuns (pentru Sofer):

Trebe echilibrata si o sa puna bine franele dupacea omul de la magazin.

| Yamaha123 a răspuns (pentru Sofer):

Dhs =chinezaraie!

| Yamaha123 a răspuns:

Verifica sa nu ai joc scoatefrana de acolo de la spate de la mecanismul ala si fa o cursade du-te vino daca nu ai roata stramba ia-ti alta roata sau du-te le cineva care se pricepe cu schitiera!