| Adrianbiker a întrebat:

Am o problema la un BMW 525TDS. Ieri l-am cumpărat, si am mers cu el in jur de 15 km. La un moment dat se auzea un mic scârțâit si nu stiu de la ce, asa ca am tras pe dreapta. Am ridicat joja de ulei si am constatat ca nu aveam prea mult ulei, asa ca am lăsat masina acolo si in 15 minute i-am adăugat 1, 5L de ulei necesar modelului. Am pornit masina tractata, deoarece numai aveam baterie, am tractat-o 2 metri, dupa care a pornit. Chestia este ca se auzea o bataie la motor când am ajuns la viteza de 80km/h. Cu cat accelerez mai tare, cu atât bătaia creste. Si la relanti tot la fel este. De la ce poate fi aceasta bataie, mentionez ca motorul este in mințile lui. Poate fi injectoarele sau pompa? Trebuiesc cumparate? O părere?

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

L-ai cumparat ieri, bateria moarta, ai completat 1, 5 l de ulei, motorul are o bataie dar este in mintile lui.
Eu cred ca tocmai ai luat o teapa.