| Gimyx a întrebat:

Doresc sa achizitionez o masina SH.Cand am fost sa o vad, am pornit motorul...se auzea perfect doar ca in momentul cand desfaceam capacul de la ulei un sunet ciudat se auzea, ca un pacanit.
Ce poate fi?

5 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Nu asa face cand e desfacut, am patit-o deoarece se elibereaza presiunea uleiului

| bogdanstefan12234 a răspuns:

Probabil de la capac, nu a mai fost deschis de ceva timp sau de la presiune.

| Gimyx explică:

Zgomotul se cunoaste ca vine de la motor nu e ceva gen scut sau plastic...sa nu fie defecta o supapa sau un culbutor
Am mers cu ea in "blana" si se comporta bine

| bogdanstefan12234 a răspuns (pentru Gimyx):

Mergi la un mecanic si vezi ce zice.

| Gimyx explică:

Daca voiam sa ma duc la mecanic nu mai puneam intrebarea... happy