| Jaegerjaquezz a întrebat:

Am pegout si am probleme cu el. Daca il las cateva ore oprit peste 8 ore, cand ii dau cheie porneste si in 15 secunde opreste motorul, iar imediat dupa, ii dau cheie si nu mai am treaba cu el merge normal, dar daca il las iar cu motorul oprit de seara pana dimineata face la fel, imi puteti spune care este cauza? Am crezut ca este vina bateriei, aveam una de 45 amperi, si recomandat era unde 55 acum am pus una noua de 62 si tot la fel face, stiti care are putea fii cauza?

3 răspunsuri:
| udrescuf a răspuns:

Este normal, motorul se supra incalzeste si nu mai poate functiona. Iti recdomand daca mergi la drum lung sa faci pauza de 15-20 min o data la 2-3 ore pentru a nu mai avea acesta problema.

| Jaegerjaquezz explică (pentru udrescuf):

Nu moare cand e cald, moare cand e rece, adica il las oprit peste noapte dimineata ii dau cheie si moare dupa 15 sec, dupa cat e motorul cald nu mai am nici o problema, dar intrebarea e de ce moare dupa primele 15 sec

| udrescuf a răspuns (pentru Jaegerjaquezz):

Pentru ca nu este incalzit.