| Petru0808 a întrebat:

am si eu o nelamurire.
am un mercedes vito a care masa este de 2010kg
si vreau sa cumpar o platforma auto care are masa maxima autorizata de 1250kg, Pot aduce masini in Germania? fara a avea probleme...si daca da, masina care o urc pe platforma impreuna cu platforma nu trebui sa debaseasca 1250 de kg?, rog putin ajutor.

1 răspuns:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Salut. Si eu am un Vito mixt din 2005. Masa maxima admisa nu trebuie sa depateasca 4000 si ceva det kg(masina+platforma+incarcatura). Tu zici ca vrei sa iei remorca de1250kg. 250 are remorca, sa zicem, inseamna ca poti pune pe remorca 1000kg. Incearca sa iei remorca de capacitate mai mare. Cele mai bune sunt platformele pe 2 axe cu rotile SUB platforma, nu pe lateral
Trebuie sa scrie cat poti tracta pe carligul de remorca in talon