| AlExAlEx2000Bz a întrebat:

Salut TPU am și eu un player auto cu usb și i-am cumpărat un stick audio bluetooth dar nu mă mai lasă să intru pe auxiliar ce pot să fac ca să îl alimenteze playerul nu și să l citească ca pe un stick?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Player-ul USB poate comunica DOAR cu stick-uri de memorie USB (de marime si format specific).
Daca vrei doar sa fie alimentat player-ul (sau alt dispozitiv USB), atunci foloseste CABLU DE ALIMENTARE USB, care este doar cu 2 fire.
CABLU DE DATE USB nu este potrivit in asemenea caz, fiindca are 4 fire (2 de alimentare + 2 pentru comunicare date)!