| MadalinAlin a întrebat:

Am si eu un scuter de 49. si mi-a aruncat bujia afara ( a ramas fara filet ) si as vrea sa stiu daca pot sa ii mai fac ceva.
Mentionez ca pentru respectivul scuter nu mai gasesc piese de schimb este un TGB Laser MFR 1.
This is ^^ :
http://postimg.org/image/5awuyw97h/137aade5/

3 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Mergi la un strungar priceput sau la un mecanic şi mai priceput, de preferinţă mecanic auto, îţi face alt filet precum şi o reducţie ca să intre bujia în ea şi gata. Baftă!

| viotedy a răspuns:

Cauta pe moto 4 all/racing-planet.ro/ocazii-pt.piese.ai stricat filetul la chiuloasa cand ai strans bujia.trebuie rectificat.

| hummmer a răspuns:

Caută vreun strungar să îţi facă o reducţie.