| BigBoss14 a întrebat:

Salut TPU, am un casetofon auto SONY DSX-200UI care nu are bluetooth si mi am achizitionat un modulator fm, problema e urmatoarea, mereu se aude un bazait, care cred ca e de la frecventa (87, 5). Imi puteti spune si mie daca exista o frecventa la care nu exista bazait, sau daca se poate face ceva?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate că "bazait"-ul ăla e local și in altă parte nu se manifestă. Schimbă frecvențele, precis dai de una fără paraziți

| BigBoss14 explică (pentru sierra1):

Am incercat da dgb

| ttclaus60 a răspuns:

Chestia e ca poti schimba frecventa dar degeaba, incearca sa reglezi sunetul masini incat sa acoperi bazait ul

| BigBoss14 explică (pentru ttclaus60):

Problema e ca eu am legat casetofonu la o boxa in casalaughing