| Derude a întrebat:

Am un Ford Focus din 2007, cu player 6000CD si incercam sa fac niste cduri cu muzica. Am incercat cd mp3, nu a functionat, am incercat cd audio, si in Nero si in Windows Media Player, tot nimic.Muzica e descarcata de pe Youtube in format mp3. CDurile originale functioneaza, deci nu cu playerul e problema.As dori sa stiu cum ar trebui sa fac corect un cd audio pentru masina.Astept un posesor de astfel de model de player care sa imi explice cum stau treburile.
Va multumesc si va astept foarte tare raspunsurile.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cd tau din masina nu citeste decat formate Cd normale, nu mp3 si alte alea.Ce trebuie sa faci? Sa convertesti cu nero sau ce program mai ai mp3 in cd audio asa parca se numeste, ala e cd audio clasic sau ma rog audio.Stiu ca nu intra multe melodii dar asta e.Si aia e tot apoi poti asculta.Dar cine mai foloseste Cd in ziua de azi? Iti poti lua un usb stik sau daca ai telefon pui muzica mp3 sau ce doresti cat spatiu ai, cumperi un transmiter sau cum ii mai spune, si asculti la radio masinii ce ai pe telefon sau stik.Ce Cd sau dus vremea lor deja de mult.

| MOvidiu a răspuns:

Salut,incearca sa faci dvd/Cd-uri in format data cu Nero..Mult succes