| eusebiu27 a întrebat:

am un Ford focus mk1 2002 non Facelift.Imi poate spune cineva dacă are vreun martor in bord care se aprinde atunci când trebuiesc schimbate frânele?

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Unele au senzor de te atenționează. Dar nu ii bai. Te uiți vizual la plăcute și discuri și îti vei da seama când o sa trebuiască schimbat /înlocuit.

| RaduRobertRO a răspuns:

Nu toate masinile vechi au acest martor, ar trebui sa stii in functie de ce placute pui. Daca masina e prevazuta cu acest sistem dar placutele nu sunt cu senzor, nu se aprinde nimic. La fel ca si in cazul cand e pus pe direct.