| Clover a întrebat:

De ce mi se tot aprinde martorul de bord usa deschisa? Am dat incuietoarea cu spray si degeaba. Mentionez ca am un Ford Focus combi 2000.

5 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Senzorul de la portbagaj care de fapt este un buton iar cand hayonul este inchis apasa pe el si se stinge becul din bord este posibil sa fi sarit de la locul lui si cand inchizi portiera sa nu mai apese pe el si sa ramana pe pozitia "deschis".
Nu are treaba cu incuietoarea.

| Azµre a răspuns:

Vezi că e un butonel pe lângă prag la ușă vezi să nu fie ăla stricat.

| Clover explică (pentru Azµre):

Usa de la protbagaj declanseaza senzorul

| Azµre a răspuns (pentru Clover):

Am înțeles, verifică firele care trec pri ncaroserie în ușă ele trec undeva pe un racord pe sus, s-ar putea să fie întrerupt firul și de aceea.

| RefinedStrings a răspuns:

Verifica presiunea la roata de rezerva.