| Vali215 a întrebat:

Am un Matiz din 2004, fără servodirecție. Cineva vrea să-mi cumpere mașina pentru a o da la remat. Merge fără probleme, i-am schimbat recent blocul de lumini și uleiul, cu filtre cu tot. Arată și destul de ok. Ce bani aș putea să cer pe ea?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai itp-ul la zi?

| Vali215 explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru Vali215):

Dacă o și transcrie cumpărătorul (adică mașina chiar e bună) iei și un mie euro

| nicu991 a răspuns:

3000 lei. Mai mult nu cred ca-ti da nimeni pe ea.
Oricum cine vrea s-o dea la remat trebuie s-o tina 2 ani in proprietate.

| Vali215 explică (pentru nicu991):

E mai mult de cât mă gândeam, mersi frumos. Nu știam treaba asta, și cred ca nici cel care vrea să o cumpere nu știe.

| nicu991 a răspuns (pentru Vali215):

Daca e ingrijita masina si nu e mancata de rugina 2500 iei sigur.
Daca stii pe Youtube 99Vehicles, tipul de pe canalul ala a luat un matiz din cate stiu cu suma asta. El a luat-o pentru a face diverse experimente pe ea, mai mult de fun.