| Vali215 a întrebat:

Cam cat ar valora un matiz din 2004 care merge fara probleme, problema fiind doar estetica?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam cat o trotineta electrica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Maxim 500 euro

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Maxim 1000 de lei.
Daca prin estetica te referi la rugina pe 80% din suprafata ei (cum sunt majoritatea), atunci maxim 500 de lei, daca intamplator are drept de circulatie (ITP+RCA).

| Vali215 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am toate actele la ea valabile, si nu, nu are rugina pe 80% din suprafata. Are puncte de rugină pe ea, dar nu asa mari

| Vali215 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

E masina mea personala cu care circul zi de zi

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Vali215):

Nasol. Daca esti intr-o zona scumpa, socoteste 500 de lei (sau 700) pentru pentru fiecare element afectat de rugina, sa vezi cat te costa sa o aduci in stare decenta, cat sa nu ai probleme 3 ani la ITP sau controale RAR.
Sa intelegi de ce nu valoreaza nimic Matizul.
Ultima oara cand am cautat, mi se pare ca avea elementele de caroserie extrem de scumpe.
Intrebarea foarte importanta ar mai fi... Are AC?
Daca nu are sau nu e functional, ramane sub 1000 de lei, cum spuneam.

| Vali215 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Are ac. Mi s-a oferit 1500 pe el. O sa vina cineva sa o testeze. Cum am mai spus, e masina cu care circul eu zi de zi.

| danbnz a răspuns:

In jur de 500 euro.

| Vali215 explică (pentru danbnz):

E chiar ok

| danbnz a răspuns (pentru Vali215):

Banuiesc ca masina nu e nici tipla nici cazan.
Uita-te la anunturile astea ca sa-ti faci o idee:
Https://autoturisme.cari.ro/autoturisme/daewoo-matiz-2004

| Vali215 explică (pentru danbnz):

Nu e nici tipla, nici cazan. Are puncte de rugină

| romeo78 a răspuns:

Model Daewoo sau Chevrolet?
Căci dacă este vorba de un model produs în România, ar fi de evitat. Mai bine modelul de după 2005 sub sigla Chevrolet.
Model din România, doar dacă a avut maxim 2 proprietari, cu carte service la zi și o mașină cu revizii la zi.

| Vali215 explică (pentru romeo78):

Daewoo

| romeo78 a răspuns (pentru Vali215):

De evitat dacă nu are un istoric clar!

Răspuns utilizator avertizat
| Gligore2000 a răspuns:

Greutatea lui X 1 leu.

| Popa482 a răspuns:

500 de euro maxim