| Raullubinski01 a întrebat:

Am un mp 3 player de masina..pe el scrie ca merg 4 boxe de 45 de watt, dar daca pun de 45 de watt, atat de tare mi se misca membrana la ele ca zici ca sare afara si distorsioneaza tare rau, mi le arde la juma de volum, daca pun boxe de 100 de watt de exemplu cum ar merge? Mai bine? Si cam de cati ohm ar trebui sa le pun? Ca pe mp3 player nu e scris nimic de ohm

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Incearca si cumpara boxe un pic mai scumpe care sa fie de 50 de wati reali(nu PMPO), si nu o sa ai probleme. Ce ai cumparat tu probabil ca nu au mai mult de 10 wati reali, boxele trebuie sa fie de 4 ohmi. Uite de exemplu aceste difuzoare tu zici ca au 250 de wati, dar de fapt au doar 35, daca le pui macar pe astea se vor auzi mult mai bine.