| Claudiu_Davitoiu_1992 a întrebat:

am un opel astra 1.2 16V 65hp si vreau sa fac liniuta cu un logan 1.4 75hp...am sanse sa-l bat? daca da puteti sa-mi dati mai multe detalii ce trebuie sa fac

Ofer FUNDA

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Astra 1.2 cu 65 de cai?
Are 75 de cai!
1.2 16v 75 cp, deci daca stai sa te gandesti are aceeasi putere cu loganul si mai are un atu, este in 16v.Un minus la astra ar fi greutatea, este mai usor loganul decat astra. Daca tu crezi mai ai caii vi si esti un sofer bun ai ceva sanse.
bafta!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde si de stilul de sofat. Loganul nu are aderenta prea grozava, mai ales pe fata; daca soferul Loganului pleaca cu acceleratia podea, ramane patinand si poti castiga teren.
Desi ai cu 10cp mai putin, totusi ai sanse. Totul depinde de soferi, de cat de bine va cunoasteti masinile, cat de bine stiti sa folositi puterea motoarelor.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In mod normal n-ai nici o sansa, Logan e o masina mai usoara decat Astra si din configuratiile prezentate mai sus reiese ca are si motor mai mare si mai puternic.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Are 10 armasari in plus, na-i nicio sansa! Asa ca plateste pariul de pe-acuma!

| fdfddfdsdsghmmjnjjjhsdsfd a răspuns:

Ai masina de rahat