| Firtulescu_Andrei_1996 a întrebat:

am un opel astra g, cand l-am cumparat avea casetofonul original. Lam schimbat si i-am pus o chinezarie de DVD cu SD, dar cand dau mai tare ii scade intensitatea casetofonului...adica baraie difuzoarele si nu mai intelegi nimic.
Pe alta masina merge super nu face asa...
Cu casetofonul original nu am treaba merge super dar nu imi plac sa fac CD uri...mai este si track.
Ce ar putea avea?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

DVD-urile astea mici, cu USB... Abia au cate 4x2W.
Cumpara un mp3 bun, cu stick. Recomand Pioneer.
Gasesti unul foarte ok sub 300 de lei.

| OldSoul a răspuns:

Probabil difuzoarele sunt ceva mai "batrane" si de aici problema daca tu spui ca pe alta masina nu are probleme.
Probabil scoate ceva mai multi W, decat fostul si de aici diferenta de calitate.

| Firtulescu_Andrei_1996 explică (pentru OldSoul):

Pai cate odata nu face asa....si ce imi da de banuit cand da bass-ul ii scade luminozitatea casetofonului...

| OldSoul a răspuns (pentru Firtulescu_Andrei_1996):

Ai sistem audio? Subwoofer?

| OldSoul a răspuns (pentru Firtulescu_Andrei_1996):

Ok, l-ai legat bine? Adic alimentarea statiei direct de la baterie, asa cum trebuie? Daca nu, trebuie sa o alimentezi direct de la baterie, prin cabluri suficient de groase, sa vezi ce se inampla dupa.
Daca ai facut deja asa, incearca sa tai alimentarea statiei si sa dai iar sunetul la maxim sa vezi daca mai persista problema, daca e asa cum cred eu mai mult ca sigur nu va mai aparea aceasta problema, daca e asa ai nevoie de un condensator pentru alimentarea statiei.

| Firtulescu_Andrei_1996 explică:

Pai cate odata nu face asa...si ce imi da de banuit ca atunci cand da bass-ul ii scade luminozitatea casetofonului...