| Jhonnyu2k a întrebat:

am un piaggio gilera runner sp50 dar acum am o problema cu el, cand merg cu el 15/10km aproximativ,da sa se opreasca si cateodata o si face,ca sa nu se mai opreasca cand da sa moara trebuie sa nu il mai turez apoi sa accelerez incet, daca o fac tare moare.i-am curatat si carburatorul... Nu stiu ce sa-i mai fac

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Nu vreau sa cred ca a fost supraincalzit, deoarece va trebui sa-i schimbi pistonul si cilindrul! Mai intai schimba-i bujia si refa-i carburatia si daca tot asa se opreste cumpara-i piston si cilindru!

| Jhonnyu2k explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Cineva a zis ca poate fi si muzicuta largita, ori da se poate sa fie si setul...De pornit imi porneste usor, iar acum nu imi mai moare mereu numai cand il turez tare de pe loc.

| Jhonnyu2k explică (pentru Jhonnyu2k):

Am rezolvat-o pana la urma, nu a fost reglat bine aerul, si trebuie sa schimb buretele de la filtrul de aer laughing Multumesc pentru raspuns

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Jhonnyu2k):

Hai sa-ti explic probabil vor citi si altii raspunsul meu! daca muzicuta este largita nu mai inchide si nu mai deschide nu mai porneste niciun scuter nici cu slujbe deoarece nu mai functioneaza pompa de benzina comandata de vacuumul creat de piston! La tine nu a fost reglat bine surubul de amestec, acel surub regleaza cabtitatea de aer, benzina si ulei din amestecul carburant, care de regula se strange de tot si se deschide 1, 5 ture! Drumuri bune Jhon!

| Jhonnyu2k explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Da,exact asa mi-a explicat si mie cel care mi l-a facut, iti multumesc frumos pentru timpul acordat big grin