| ZciprianI a întrebat:

Salutare, am un scuter de 50cc in 4t gy6 parca cand l-am cumparat pornea perfect, mergea perfect iar acum cateva zile am fost undeva cu el si cand am dat sa plec nu a mai vrut sa porneasca. Am scos bujia, am curatat-o, degeaba pana la urma am ramas fara baterie iar acum imi porneste dar foarte greu. Cateodata trebuie sa incarc bateria de 2 ori si de abia pe atunci mai porneste iar cand porneste trebuie sa il accelerez mereu sa nu mi se opreasca iar la esapament cand il turez tare si il las, se aude ceva de genu (ţâş)ca si cum ar scapa aer sau ceva de genu. Mentionez ca carburatorul si bujia sunt noi. Dau fundita la cel care imi poate spune ce are, pot da si video pe whatsapp sau mess.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Verifica partea de alimentare cu carburant.

| ZciprianI explică (pentru darrio2007):

Adica amestecul de aer cu benzina?

| darrio2007 a răspuns (pentru ZciprianI):

Amestecul si instalatia sa nu fie infundată.

| ZciprianI explică (pentru darrio2007):

Nu este infundata cand scot furtunul din carburator curge benzina bine