| Petcu_Adrian_1996 a întrebat:

.am un Renault Laguna din 2000, si dupa ce au fost scoase bornele de la baterie, la casetofonul original al masini imi cere un COD..cum pot sa il aflu?

3 răspunsuri:
| Catacata7799 a răspuns:

Codul de la casetofon se gaseste in cartea masiniiwinking

| Petcu_Adrian_1996 explică (pentru Catacata7799):

M.am uitat in cartea masini si nu este acolo codul..alta modalitate de a afla codul numai este?

| DataSoft a răspuns (pentru Petcu_Adrian_1996):

Impropriu spus cartea masini..pe langa cartea masini daca il ai trebuie sa fie si manualul (sau cartea) casetofonului. acolo 99% gasesti acel cod. daca nu este acolo incerca as scoti casetofonul ca poate este lipit pe el acel cod..ca de obicei cand cumperi o masina noua la manualul de la "casetofon" daca nu este codul tiparit in el iti da un sticker cu codul..si poate fostul proprietar l-a lipit pe carcasa casetofonului. si in caz ca nu este acolo mergi la un service gsm care decodeza si casetofoane si resolvi problema cu maxim 50lei.
bafta