| Stefanuk a întrebat:

AM O PROBLEMA FOARTE MARE am un vw touareg si din niste motive am luat bornele de pe baterie si acum navigatorul(casetofonul)imi cere codul dar eu nu il am... nu scrie nici pe el ca m-am uitat...ce pot face? cum il aflu? Va rog din suflet ajutati-ma.
SERIA : V W Z 1 Z 7 C 3 6 1 0 9 6 6.Multumesc.

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La reprezentanta

| greyhound a răspuns:

Te duci frumos la service cu seria casetofonului si a masinii si te rezolva aia ca nu-ti da nimeni codul asa pe net
(din motive ce tin de penal)

| AgathaRo a răspuns (pentru greyhound):

Nu tine nimic de penal. Ai toureg si nu ai 10 euro sa te duci pan la reprezentanta sa iti dea codul? In manualul masinii trebuie sa fie trecut.

| greyhound a răspuns (pentru AgathaRo):

Dar furtul nu e fapt penal?

| AgathaRo a răspuns (pentru greyhound):

Este, dar daca scoti borna sau siguranta la casetofon atunci iti cere codul de siguranta. Poti cumpara si bunuri furate (casetofon, telefoane, gps etc) daca cumperi din targ, politia impreuna cu pagubasul poate dovedi ca este al lui nu are ce sa iti faca fiindca in targ se vand bunuri de "buna credinta", iar politia nu are ce sa iti faca. Sa nu deviem de la subiect.