| mihay3551 a întrebat:

Am un scuter cu motor in 4t(motor- 60 cc), segmentat de curand si scoate foarte mult fum negru, dar consuma si foarte multa benzina...Care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| ManeaAlex a răspuns:

Scuteru scoate mult fum negru: Prea mult combustibil, amestec prea bogat, prea putin aer. Sper ca te-am ajutat big grin

| mihay3551 explică (pentru ManeaAlex):

La ce te referi prin "amestec prea bogat"?

| mihay3551 explică (pentru ManeaAlex):

Poate fi si din cauza pompei vacum? big grin

| ManeaAlex a răspuns (pentru mihay3551):

Nai treaba cu vacum... Pa sub gatu la carburato are un surub regleaza de acolo

| ManeaAlex a răspuns (pentru mihay3551):

Adica trage mai multa benzina... si aer prea putin

| mihay3551 explică (pentru ManeaAlex):

Multumesc pentru raspunsuri! big grin

| ManeaAlex a răspuns (pentru mihay3551):

Cu placere... Sper ca tm ajutat cat de catwinking

18 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Fumul negru(care este si el din cauza consumului mare) este din cauza amestecului prea bogat.

| mihay3551 explică (pentru ombladon):

Nu are amestec....are baie de ulei

| mihay3551 explică (pentru ombladon):

Nu are amestec...are baie de ulei...

| ManeaAlex a răspuns (pentru ombladon):

Ba vad ca nici nu stii ce vorbesti laughing)))...

| ombladon a răspuns (pentru ManeaAlex):

Ma refeream la amestecul de benzina cu aer tampitule...

| ManeaAlex a răspuns (pentru ombladon):

Sa vede ca habar nai de mecanicawinking

| ombladon a răspuns (pentru ManeaAlex):

Lucrez intr-un service...ai putea sa mai treci pe la scoala ca nu ai nicio treaba cu limba romana.

| ombladon a răspuns (pentru ombladon):

Si daca te uiti mai sus, o sa vezi ca ce am zis eu, ai repetat si tu ca papagalul...

| ManeaAlex a răspuns (pentru ombladon):

Ba degeaba lucrezi in servis laughing...Eu am avut profil mecanica in liceu faceam zi de zi mecanica +practica ..acasa ma ocupam cu scutere deci mai bine taci ( si vorbesc -scriu cum P.L.M. vreau ) Si hai ca nu mai am chef sa ma contrazic cu tine...

| ombladon a răspuns (pentru ManeaAlex):

Hai mergi si joaca metin, ca deja ma plictisesti.

| ManeaAlex a răspuns (pentru ombladon):

Da ce eu sunt sifilitic ca tine sa joc metin rolling on the floor

| ombladon a răspuns (pentru ManeaAlex):

Vezi ca te faci de ca*at, ai o intrebare despre jocul ala pe care il joaca toti idiotii laughing