| Alin_Berghian_1994 a întrebat:

Salut in septembrie vreau sa cumpar o masina, audi a6 2.0 tdi 2006 140hp, bmw 520d 2005, sau bmw 320 e90... Care e mai bun? consum etc...

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Fără nici o supărare, dar văd că toată lumea îți recomandă BMW, probabil își doresc unul, dar dacă nu au posibilitatea, recomandă altora.
Acum să fim serioși, BMW nu are cele mai eficiente și nici cele mai fiabile motoare, vorbind strict de cele vechi.
Audi, Mercedes și Volkswagen sunt mult mai bune la multe capitole.
Aici nu discutăm de cai putere, accelerație, viteză și alte lucruri inutile în viața de zi cu zi.
Dacă vrei o mașină cu un consum decent, fiabilitate și confort, un Audi sau un Mercedes ar fi cea mai bună alegere. Dacă ești maniac și vrei să faci cerculețe și să mori aruncat prin copaci, ia-ți BMW.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca alegi un bmw cu motor mai mic care nu depaseste 2.0 nu va consuma asa mult 8-7 litri in afara orasului si 9l in oras (acolo e mult). Cauta sa fie masina inmatriculata in tara ca sa nu platesti taxele din nou si o poti gasi la showroom-uri care vand masini de ocazie unde vine cu garantie si nu are probleme, pentru ca a fost reparata de mecanic fata de unul care o vinde la cheie si ascunde un secret ca sa scape de ea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din variantele date de tine probabil as alege BMW, pentru motor. Motorul 2.0 140cp de la grupul VAG e foarte nereusit, consuma ulei constant si iti face si surprize neplacute, ca o Dacie pe GPL. In plus, consumul e si el mare. Eu ti-as recomanda un A4 1.9 TDI, ca performante nu e departe de A6 2.0 TDI, si e mult mai fiabil.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Eu zic sa le zici alor tai sa-ti ia direct o nava spatiala. Nu-s de nasu tau BMW-urile, Mertanele si Audi-urile.

| DataSoft a răspuns:

Salut, Pentru inceput te sfatuiesc sa iti cumperi mai bine un astra sau golf, este intretinerea mai ieftina si plus sunt foarte fiabile si mai ales excelente daca nu prea ai permisul de mult implicit si experienta la volan. Dar ca sa iti raspund la intrebare un e90 e ok.

| MissRalu a răspuns:

Bmw