| aLyN1992 a întrebat:

As dori sa aflu si eu cum se scoate lantu de distributie dupa un scuter in 4timpi. Vreau sa schimb lantul. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Balan_Andrei_1997 a răspuns:

Salut,ca sa dai lantu de distributie la un scuter in 4 t trebuie sa desfaci mai intai setul motor dupa care volanta, variatorul dupa ce leai scos desfaci suruburile la cartere desfaci motorul in 2 scoti ambielajul si scoti lantul, Sper sa iti fiu de ajutor happy

1 răspuns:
| ombladon a răspuns:

Poate vezi pe aici cum se scoate http://www.youtube.com/watch?v=MjGF3MwWTKg