| FercuAndrei1992 a întrebat:

As dori sa imi fac un beach buggy si vreau ca motorul sa il cumpar nou, nu vreau sa pun din dezmembrari chiar daca este mai ieftin.
Stiti daca se poate cumpara motorul din fabrica Dacia sau Ford? Exista magazine in Romania de unde poti cumpara motorul nou?

Multumesc!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Bineinteles, atat la reprezentanta cat si la service-urile serioase. Si posibil si la distribuitorii de piese.
Recomandat este sa mergi direct la reprezentanta din orasul tau.

Bula
| Bula a răspuns:

Poti cumpara de la reprezentantele teritoriale /service-urile acreditate ale firmelor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De curiozitate, in ce buget estimezi sa te incadrezi, si ce spatii (ateliere) ai la dispozitie?
Structura o vei face personal? Ai un proiect, intentionezi sa il faci, sau il vei face pe parcurs?

| FercuAndrei1992 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pentru buget incerc sa strâng informații.
Da am un atelier unde pot lucra.
Pentru a face proiectul trebuie sa aleg motor cutie si restul comercialelor.
In principiu o sa fie din țeava rotundă.

| xerxes1 a răspuns:

Motorul ca motorul, accesoriile te omoara.
Las-o balta.
Stii sa pornesti un motor de Logan nou?