| zamfira a întrebat:

Pana sa ajung sa vizitez Japonia, as dori sa imi cumpar un kimono din Romania. Stiti cumva daca in Bucuresti pot cumpara un kimono, exista vreun magazin cu specific japonez? Am aflat ca cele lucrate manual costa o avere si pentru ca la mine nu cresc banii in copac, ma voi multumi cu un kimono ieftin. Asadar, stiti vreun astfel de magazin in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Eu am vazut la vanzare cu ocazia unui festival tinut la sala dalles. Un magazin cu specific japonez e daiso, care se afla in auchan titan, dar parca nu aveau haine... Kimonouri in bucuresti nu am vazut, exista niste bluze chinezesti in zona universitatii, spre facultatea de limbi straine (pitar mos). Dar nu iti recomand sa mergi in japonia cu bluze chinezesti... Mai bine cumperi de la ei.

17 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

On line - http://asianideas.com/3flkise.html

| adyth a răspuns:

Nu crezi ca in Romania kimonourile vor fi mai scumpe ca la mama lor in Japonia?
Mie asa mi s'ar parea...

| frida0purple a răspuns:

Nu stiu daca in bucuresti este bagazinul asta, dar in ploiesti, in mall, este L-line, unde am vazut ca au cateva kimono-uri.

| ashley24tisdale a răspuns:

Pentru cei care nu stiu, la Auchau Titan este deschis un magazin japonez Daiso
unde toate produsele costa 5 Ron.

www.auchan.ro

Mijloace de transport:
Tramvai:15, 19, 23, 40, 50
Autobuz:101, 311
In apropiere:
Autobuz:102, 253, 330, 335
Troleibuz:92
Metrou: Titan, Nicolae Grigorescu
Maxi taxi GRATUIT Auchan:
Traseu 1 : Bratarii - 1 Decembrie 1918 - Camil Ressu - N. Grigorescu - L.
Rebreanu - Bratarii
Traseu 2 : Bratarii - L. Rebreanu - N. Grigorescu - C. tin Brancusi -
Lucretiu Patrascanu - Costin Georgian - Bd. Basarabia - 1 Decembrie 1918 -
Bratarii
Microbuzele Auchan circula zilnic intre 8. 00 - 22. 00 din 10 in 10 minute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca un mail la "japonica.ro"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e sa iti doresti ceva dar nu stiu nici un astfel de magazin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sana bucharest japanese language school? au yukata la vanzare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o intrebarebig grine unde as putea lua un kimono de qwankido?

| ariana10 a răspuns:

Vand kimono alb cu tot cu centura de karate in stare excelenta, bumbac 100%, dar nu poate fi purtat de cat de copii de 8-12 ani poate te intereseaza...

| w1zz a răspuns:

Da ce te duci in japonia

| andrada_8531 a răspuns:

Kimono-urile sunt scumpe, dar cauta o yukata. Sunt ca niste chimono-uri dar sunt mult mai ieftine si mai simple (adica alea de care tot vorbesc toti si spun ca sunt in jur de 200 de ron maxim.

| latebloom a răspuns:

Din cand in cand mai apare cate unul pe okazii.ro! Cele de pe japonica.ro sunt niste robe asemanatoare cu kimono-urile japoneze, insa nu se pot compara...

| Nicoleta_Cristea_1983 a răspuns:

0754670305 Detin 3 de vanzare. Poze pe facebook.happy

| Ion_1402 a răspuns:

Am eu un kimono folosit doar de 3 ori, are 1, 68, 69 si il vand cu 1 milion daca doresti sunama 0749198810.Ms mult

| Radu_Nedisan_1989 a răspuns:

La Cluj avem kimono-uri si yukata incepand de la 150 euro bucata. Pentru detalii, 0742 020 994 - Radu N.
Sunt second-uri si se vand printr-un ONG - Cercul "Prietenii Japoniei", iar banii sunt folositi pentru organizarea de activitati culturale japoneze in Cluj si in tara. Poti sa vezi cateva si pe nedisan.autoportret.ro - e un site in lucru si domeniu temporar, insa incercam sa facem cunoscute kimono-urile

| Baciu_Bogdan_1993 a răspuns:

Buna. S-a deschis magazinul japonez Takumi, pe Calea Victoriei 120. Sau online pe www.takumi.ro

| Ioana_Radu_1978 a răspuns:

Daca doresti kimono sau yukata poti cumpara si de la mine, problema este ca va trebui sa platesti tu shippingul.
kimonourile sunt SH unul nou e extraordinar de scump.
yukata e noua.