| Vali215 a întrebat:

Aș vrea să cumpăr un Chevrolet Aveo. Ce părere aveți despre această mașină? Am luat permisul acum o lună, este bună pentru începători?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Este bună pentru că e micuță și o să-ți fie ușor cu parcarea. Mama are una din asta de vreo 10 ani cred și încă merge bine, foarte rar a avut probleme cu ea, și chestii relativ mărunte.

| Violleta2022 a răspuns:

Este cunsoscut faptul ca, incepatorii nu au reflexe si inevitabil, in primul an de soferie au accidente.
Ca sa nu plangi dupa un pumn de bani aruncati pe o masina scumpa, ti-as recomanda sa cumperi o vechitura, pe care sa inveti a sofa si peste 1-2 ani, sa cumperi ceva mai bun, cand deja ai reflexe si stii cums a o protejezi, evitand accidentele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Este o masina comparabila cu Loganul, dar de calitate mai superioara.
Pentru un incepator este super.

| Sofer a răspuns:

Bunicica. Alege altceva vw golf 5, opel corsa.

| Nemessys a răspuns:

Da, e buna masina pentru un incepator, cat sa-ti faci treaba cu ea si sa mergi din A in B.

Nu prea cred eu ca te poti baza pe ea la drum lung si motorul de 1.2 sa stii ca poate consuma cam mult ulei.

| romeo78 a răspuns:

Nu cumpăra modele Aveo din prima generație, vechile Daewoo Kalos, rebotezate Aveo. Cumpără următoare generație și ultima oferită în România și Europa.
Dar, mult mai bine ar fi o Dacia Logan, după 2012, Hyundai Accent, Kia Rio. Toate în 3 volume.