| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

As vrea sa îmi împărtășiți din experienta voastră ( dacă ați avut-o), despre Opel Asta J 1.7 CDTI 110 CP sau 125 CP. Ce părere aveți despre ea ca masina? Mentionez faptul ca detin un Astra G, 1.7 CDTI, an 2004, 81 CP si sunt foarte multumit de ea. Care dintre aceste doua motorizări e mai eficienta sau chiar mai buna? Mulțumesc!

1 răspuns:
| Psychothic a răspuns:

Opel astra J 1.7 CDTI:diesel economic, tren de rulare foarte confortabil, spatiu interior mare.
Un dezavantaj ar fi motorul zgomotos.
Iar opel astra grave 1, 7 CDTI:Consum mic, fiabilitate buna.
Doua dezavantaje, motorul este zgomotos deasemena iar plasticele sunt dure.
Ti-as recomda Opel astra J 1.7 CDTI, fiind mai puternic si spatios.
E alegerea ta pana la urma, depinde si pentru ce vrei sa-l folosesti.