| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

As dori o părere despre motorul de la Opel Astra J, 1.7 cdti 131 cp. Nu are cam multi cai la o capacitate cilindrica asa de mica? Sunt în căutarea unui Astra J și am văzut ca sunt și astfel de motorizări. Sunt ceva probleme la motoarele astea? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ce anume din evita Opiel e asa greu de inteles?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=131216
Poate te ajuta.

| alex495 a răspuns:

Cu cat e mai mic motorul cu atat e mai putin poluant". Uita te la logan, motor de un litru si are 90 de cai. Eco boost ul de la ford iar. Problema la motoarele astea e ca nu s facute sa tina, dupa 5 ani asa deja apar probleme.

| Heylin a răspuns:

Da sunt. Sunt foarte pretentioase. Cele mai bune motorizari sunt cele tdi