| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Îmi puteți spune ce părere aveți despre motoarele 1.9 cdti 150cp de pe Opel Astra H? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O racheta.
Are un vecin, bun prieten.
Nu stiu daca toate sunt asa, dar a lui e cu buton sport, 6+1 trepte si suspensie sport de fabrica.
Cand m-am infipt in ea cu sportul apasat, simteam ca mi se increteste parul de fericire laughing
Sta lipita de drum, la inceput simti ca-ti taie rasuflarea...
Cu intretinerea e ok. E o masina pretentioasa, vecinul meu n-o tine cum ar trebui, alimenteaza la canistra si merge distante scurte cu ea, i-a facut probleme din cauza asta cu injectoarele si filtrul de particule.
Insa fiind masina nemteasca, e usor de reparat. Repararea unui injector a costat 250 de lei, cu garantie 40. 000km, pe cand la acelasi atelier, pentru injectoare Renault 1. 5dci s-a platit 350 lei/bucata, fara garantie.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut Ciprian. Subscriu, 1.9 la 150 cp Opel Astra este un motor foarte puternic, stabil și elegant happy Cu plăcere!

| Arezki a răspuns:

Salut. Iti recomand aceasata masina deorece si eu detin una de aproximativ 2 luni si sunt foarte multumit de ea. Masina face senzatie atat pe simplu cat si apasand butonul sport. Cat despre intretinere ce sa zicem e acceptabila. Interiorul generos, port-bagajul destul de mare. Si ar mai trebui sa re gandesti la un lucru sunt bmw care nu au puterea acestei masini. A mea pe sport mai primeste 20 cp ( un plus de putere dar nu sunt toate asa )

| Ciprian_Jurchela_1986 explică (pentru Arezki):

Toate variantele au butonul sport?