| ma3ryian a întrebat:

As vrea sa ma duc in Germania sa aduc o masina dar nu prea stiu ce trebuie sa fac. Ma poate ajuta cineva. Daca ajung sa cumpar o masina in Germania si ea costa suma x si o voi aduce pe platforma ce taxe platesc acolo? O voi lua pe societate. Ma poate ajuta careva. Multumesc.

2 răspunsuri:
| ChaseProduction a răspuns:

Pentru maşinile aduse din Germania, dosarele de înmatriculare trebuie să respecte în general cam aceleaşi condiţii ca pentru maşinile de aici, cu mici particularităţi în funcţie de anumiţi factori: provenienţa maşinii, vechimea, modul în care a fost achiziţionată, personalitatea (fizică sau juridică) a solicitantului înmatricularii etc.
Actele care iti trebuie sunt:
Fişa de înmatriculare
Cererea de înmatriculare
Asigurarea Obligatorie (RCA)
Dovada plăţii contravalorii certificatului de înmatriculare
Dovada plăţii taxei de înmatriculare
Decizia privind calculul timbrului de mediu, însoţită de dovada achitării acestei taxe.
Mai multe detalii aici:http://www.click.ro/......n-germania