| andyspuneda2000 a întrebat:

Salut TPU,as vrea sa pun un motor de drujba pe o bicicleta,dar nu stiu cu ce sa incep(nu stiu ce modificari sa fac drujbei)as dori o schita a unei drujbe,unde credeti ca e mai bine sa pun motorul,pe portbagaj? Imi este de mare ajutor orice sfat,schita, pont etc."OFER FUNDA"

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu as pune motorul la roata din fata, pentru ca bicicleta e usoara, si nu cred ca s-ar conduce bine cu motorul in spate.
Pui in furca o roata de spate, cu pinion pentru lant (aici trebuie sa modifici putin furca, probabil). Desfaci drujba, si pui in loc de pinionul pentru lant de drujba, unul care sa se 'pupe' cu lantul de bicicleta. Faci niste suporti din platbanda groasa, care sa fixeze motorul undeva in fata ghidonului. Vezi cum faci acceleratia mai accesibila.

| andyspuneda2000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

O schita daca imi dai ar fi perfect, s-au o schita a unei drujbe indiferent de drujba(toate sunt cam la fel).

| DaniTDCI a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Salut,e mai bine sa ai tractiunea pe spate, de oarece pe pietris, nisip si mai ales in curbe, sunt mari sansele de a cadea.