| Radu_8119 a întrebat:

As vrea sa stiu cam cat costa un polish total al masinii intr-un service. Iar daca nu total, cat m-ar costa pe acoperirea a 3-4 zgarieturi de maximum 5 cm fiecare?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pretul difera in functie de calitate si de experienta celui care il face.
Am avut personal o masina pe care s-a facut un polish nu tocmai personal, si am fost dezamagit, erau mai mereu "umbre" si se vedeau rotirile discului de polish.
Un polish decent ajunge undeva la 500 de lei pretul urca in functie de preferintele clientului si starea vopselei.
Atentie, inainte de a face un polish ia legatura cu unul care si-a polishat masina la respectivul, sa vezi cum a iesit.
Si nici la reprezentante nu e o solutie.
Daca spui ca ai doar 3-4 zgarieturi mai bine ramai asa cu ele, posibil sa regreti dupa, asta daca nu faci un polish profesionist.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Undeva pe la 300-400 de lei costa polisharea totala, dar nu stiu daca intr-un service.
Sa nu te pacalesti cu 'polish' la spalatorie, ca aia nu sunt vopsitori, si nu folosesc abraziv mai deloc, aplica doar ceara, care luceste o vreme, pana se spala, apoi va arata la fel masina.
Polish facut de vopsitori, include bureti abrazivi, care indeparteaza un strat invechit de lac, si il lustruiesc apoi, masina aratand in final chiar mai bine decat o masina proaspat vopsita.
Pentru lucrarile de maxim efect, dupa vopsire se face si polish, pentru a netezi lacul mai bine.