| Costy96 a întrebat:

As vrea sa stiu cat dureaza un test drive, daca trebuie sa platesti ceva si ce acte iti trebuie (seriozitate)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depine cum il programezi, eu am facut drive test 10 minute, vreo doia prieteni au facut si 30 min. ai nevoie de permisul de conducere si minim 21 ani daca nu ma insel, plus vreun an de experienta. nu platesti nimic

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru suntserios):

Da, cam asa ceva. Oricum, cerintele difera in functie de marca. Renault cerea 1 an vechime, Mercedes cerea parca mai mult. Varsta minima difera si ea (de regula 21 sau 23 de ani)
Oricum, daca dealerul te vede ca esti hotarat sa cumperi masina si dai eventual si un avans te lasa sa o testezi mai mult (chiar si daca ai 18 ani) In fond, interesul lor este sa vanda. Si sunt multi pusti de bani gata de 18-19 ani care vin sa cumpere.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

10 minute dureaza un test drive. Poate 15... Eu am facut un test drive anul asta in primavara pe noul Renault Clio si nu cred ca a durat nici macar 10 minute. In orice caz, insuficient pentru a-ti da seama cu ce se mananca masina.
De platit nu platesti nimic, ai nevoie de buletin si de carnetul de sofer. Se cer macar 2-3 ani experienta dar oricum un angajat va sta in permanenta pe scaunul din dreapta.