| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Astazi am fost la scoala de soferi unde am fost iscris in urma cu ceva vreme sa vad cand ma programeaza si domnu respectiv mi-a spus ca de maine, adica 18.09. 2013.
Ajutati-ma cu sfaturi, ce trebuie sa fac..trebuie sa vb cu instructorul inainte?
Nu stiu prea multe. ca sunt la prima abatere.

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Sa te programeze la ce? la ore? te duci, care-i problema?

| vangaelis a răspuns:

Stii cumva care este sensul cuvantului abatere?
De ce folosesti cuvantul abatere in acest context?
ABÁTERE s. 1. v. deviere. 2. culpabilitate, culpă, eroare, greșeală, păcat, vină, vinovăție, (livr.) eres, (rar) prihană, (înv. și reg.) teahnă, (reg.) greș, (Olt., Munt. și Mold.) ponos, (înv.) cusur, săblaznă, scandal, smintă, sminteală, (fig.) rătăcire, (înv. fig.) rătăceală. (O ~ de mică importanță.) 3. v. neregulă. 4. anomalie, deviere. (S-a produs o ~ inexplicabilă.) 5. v. excepție.