| Alexandru250201 a întrebat:

Audi chiar nu are niciun model cu propulsie (trag rotile din spate) si de ce?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are quattro, nu stiu vreun model cu rwd

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu gresesc, A3 are tracțiune pe față

| relian a răspuns:

Model cu propulsie, cei ala?laughing de care propulsie nucleara sau cu motoare cu reactie, ori motoare de racheta?laughing
Tu stii cei aia propulsie? Macar asa ca idee? Inainte sa mai spui dumele astea, sa nu te faci de ras cauta cuvantul ce vrei al folosi pe net in dexul limbii romane si o sa stii ce inseamna.
Nu mai folositi cuvinte ce nu le cunoasteti, va rad si curcile.Sau vreti sa fiti la moda cu guvernantii, am vazut ca aia vorbesc chestii de g enul asta.
Deci audi au toate modele cu propulsie, folosesc pentru asta un motor cu ardere interna, la fel ca si restul masinilor.
Daca vrei poti folosi un cal, sau decupezi in podea gauri pe unde lasi pisioarele jos si propulsezi tu masina laughing este alegerea ta.
Audi nu am auzit sa aiba astfel de masini cu propulsie umana sau animala.laughing

| Alexandru250201 explică (pentru relian):

Prietene comentariul tau e total irelevant, crede-ma si am specificat ce inseamna propulsie dar IQ-ul tau scazut sub medie nu te ajuta sa intelegi e fix problema ta si inca ceva, sunt destul de documentat in domeniul asta happy

| relian a răspuns (pentru Alexandru250201):

Ai specificat ce anume omule? Vad ca te mai lua si alti la rost, ce informat esti ca vad esti varza laughing tu confunzi tractiunea cu propulsia, sunt 2 chestii diferite,deci comentariul meu este foarte la obiect,eu stiu f bine ce este aia o propulsie si stiu ce este aia tractiune, ala care nu stie se pare ca esti tu.
Pune mana pe o carte ceva, acu am vazut ce explicatie ai dat, am ras de m-am prapadit, esti praf, scuze ca o spun.Auzi la tine tractiune e cand trag rotiele din fata si propulsie cand ce fac rotile din spate? Propulseaza masina laughing asta e tare de tot.Omule nu mai semnaliza vorba cuiva de pe aici ca te faci de maro la gura laughing Cand trag rotile din spate tot ractiune se numeste, asta asa ca idee.
Se vede cat de documentat esti.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Asta e firma lor care nu vrea sa faca altceva.

| DaniTDCI a răspuns:

Model cu propulsie(trag rotile din spate) pai ori propulsie ori tractiune? rotile din spate te trag? vai ce logica de **** poti avea

| Alexandru250201 explică (pentru DaniTDCI):

Propulsie (trag rotile din spate), tractiune (trag cele din fata). Ai vreo cunostiinta in acest domeniu ca sa vi sa faci pe desteptul?

| DaniTDCI a răspuns (pentru Alexandru250201):

Propulsia inseamna ca rotile din spate propulseaza masina, iar cele din fata tractiune, adica o "trage" daca esti prost nu semnaliza

| relian a răspuns (pentru DaniTDCI):

Lasa omu ca este foarte documentat in acest domeniu, cel putin asa afirma el.O fi documentat nu zic, poate la scoala lui Dracenea laughing ala are numai oameni documentati laughing dau pe afara de cata documetare au in ei.Asa este cand incurci ratele cu gastele, unia daca nu au vazut nici in poze, asta e le mai incurca

| DaniTDCI a răspuns (pentru relian):

Ba da mai termina hater prost ce esti, vomita in alta parte nu aici, ca de exemplu, acum, ce rost are raspunsul tau? bravo celor ce se dau "mari mecanici" si au habar de ceva, ba da prost esti ma, termina cu raspunsurile astea, pe langa raspunsuri terminate la fel ca tine, mai pui si fetele alea zambitoare, la fel, terminate ca tine

| relian a răspuns (pentru DaniTDCI):

Esti mai prost ca noaptea, omule, cand afirmi ceva ar fi cazul sa si arati ce anume afirmi.Du-te cauta intr-un dictionar ce inseamna propulsie si dupa sa comentezi.Esti parf ca de altfel mai toti romanii astia clociti ca tine.Tu esti ala terminat, dar tu habar nu ai, esti deja ca si mort dar inca nu stii laughing

| tottoshi a răspuns:

Pentru ca AUDI e firma serioasa. Unde trage pe spate gen BMW teapa..se vede iarna.Si da quattro de la AUDI THE BEST!