| Valyasdfg a întrebat:

Care sunt modelele de Audi care au tracțiune față, și care sunt cu propulsie spate?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Http://m.automarket.ro/......79607.html
Aici vei găsi informații despre un model Audi în serie mică cu tracțiune spate. Audi cu tracțiune spate au existat la începutul firmei prin anii 1930-1960. Audi se bazează pe tracțiune integrală în prezent pe toată gama de modele.
Tracțiune față se folosește în general doar pe modelele entry level până la clasa mare.
De asemenea, pe modelele hibrid se oferă tracțiune față de la motorul termic în combinație cu un motor electric.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Iara tu cu propusia ta laughing toate au propulsie motoru ala cu ardere interna laughing restul este vorba de tractiune, adica care roti trag laughing tractiune se refera la rotile motoare, rotile care primesc direct misvarea de la organul propusor, adica de la motor laughing
Nu mai spune tractiune si propusie ca te rade care citeste laughing si eu de aia rad, rad ca vad ca tot persisti in prostia ta.

Acu sa raspund si eu la ce intrebi majorotatea audi sunt cu tractiune fata si quattro adica trag toate rotile.
Uite o idee, mai degraba o intrebare pentru tine.In cazul masinilor la care trag toate cele 4 roti cum le numesti? Tractiopropusie sau cum, is curios laughing farte dar ingramaditi mai sunt unia.

Deci audi eu nu am vazut audi la care sa traga spatele este R8 si din ce am auzit unele masini audi dar sport, adica care nu le cumperi de la magazin, nu merg pe strada, is doara de curse.
Deci R8 asta asa este cu tractiune spate, dci tractiune spate nu propusie spate, propulsia se refera la sursa ce misca masina nu la roti.In sf asta daca vrei sa retii ceva corect, daca vrei sa persisti in prostia ta dai asa inainte.

| Începătorul988 a răspuns:

Nu exista audi cu propulsie. Ia-ti Matiz, ca nu-i de tine Audi'u.

| Superior a răspuns (pentru Începătorul988):

Tata Nana

| Valyasdfg explică (pentru Începătorul988):

Mai bine Audi decât BMW.ul de cocalari

| Începătorul988 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Nu BMW'u este cocalar. Ci soferi care il conduc. Cocalari gasesti in orice tip de masina, chit ca e audi, dacia sau bmw.