| Valyasdfg a întrebat:

M-ar interesa și pe mine ceva Mercedes sau BMW, dar fiind începător, vreau sa știu care-i șmecheria să nu-mi fugă spatele, am văzut mulți chiar și pe asfalt la viteza mica, le fugea puțin spatele, sau Audi dacă nu, că am înțeles că și audi are propulsie spate, vreau sa văd diferența dintre tracțiune față și propulsie spate.

7 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. In primul rand, se numeste propulsie(nu poti spune ca trage spatele).
Pai e simplu.
Masinile tractiune fata subvireaza. La ele pierzi mult mai greu controlul fata de cele spate, si iti mai permite sa gresesti
Propulsia iti da un sentiment mai frumos la condus, mai ales cand iei curbele. E mai precisa, dar pierzi si mai usor controlul. Ia in vedere, la propulsie ai spatiul pasagerilor din spate mai mic. Eu personal iti recomand tractiune fata. Am condus si propulsie si tractiune fata, si sincer imi ofera mai multa siguranta cea fata.

| Valyasdfg explică (pentru Începătorul988):

Păi și nu tot așa am spus? Propulsie spate că ești împins de roțile din spate și tracțiune față că trag roțile din față

| Începătorul988 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Ai editat. Audi are doar tractiune fata si integrala.

| Valyasdfg explică (pentru Începătorul988):

Aaa in cazul audi... păi mi s-a spus că Audi A6 de exemplu are propulsie spate și Audi A4 are tracțiune față și de aia...

| Începătorul988 a răspuns (pentru Valyasdfg):

Sa le spui sa isi mai scoata **** din c*r, sa nu le mai de-a propulsie sa te minta pe tine. Mercedes si Bmw sunt cele mai accesibile masini cu propulsie. VAG este tractiune fata. Stai departe de propulsie, am condus, nu e de un incepator!

| maddog95 a răspuns:

Roti de calitate! dunlop, pirelli etc, nu te zgarci la ele, ii frt important si nu lua all season ca se simte, mai ales iarna. Am incercat si roti facute pe vapor si all season si nu se compara cu dunlop-urile care mi le-am luat acum pentru iarna

| Flo193 a răspuns:

Este o diferenta foarte mare, ce te sfatuiesc daca iti iei ceva cu propulsie spate exemplu un BMW ia-ti ceva cu motor mai mic si model mai nou dupa 2000 sa aiba macar un sistem de sigurata gen DSC sau ASC nu il brusca in curbe, nu accelera puternic in curbe, condu cu limita de viteza pentru vremea ai drumul pe care te afli si nu o sa ai treaba.
Te sfatuiam un motor mai mic gen maxim 2000c³ pentru ca motoarele mai mari is greu de controlat si cu sistemele de siguranta active.
Atata timp cat vei merge regulamentar nu vei pati nimic nici iarna, crede-ma am avut 3 BMW -uri e36 si fara vre un sistem de siguranta in afara de ABS si nu am patit nimic.