| anoninus a întrebat:

Care din bicicletele astea doua vi se pare mai buna, mai performanta, mai fiabila? Pretul nu difera cu mult. Care din bicicletele astea doua au suspensiile mai bune? Adica mai rezistente, am avut pana acum vreo 3 biciclete si dupa maxim 2-3 luni suspensiile fata 'jucau' in ultimul hal, imi era si frica sa mai merg cu ele sa nu se rupa. Astea is bicicletele cu pricina, un DHS TERRANA 2925 https://www.compari.ro/biciclete-c104/dhs/terrana-2925-2 015-p265462103/ si un MTB ROCKRIDER 520 http://www.decathlon.ro/......r-520.html

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Greu de ales „pe neve". Teoretic, asta „românească" ar fi mai bună. Pe de altă parte, cea „franțuzească" se presupune că are parte de ceva tehnologie mai bună, de materiale și control de calitate superioare.

| anoninus explică (pentru mihai69):

Vreai sa spui ca suspensiile de la DHS sunt mai rezistente in timp?

| mihai69 a răspuns (pentru anoninus):

Nu am habar de suspensiile lor -aici aș merge mai degrabă pe mâna francezilor - mă refeream mai mult la mărimea roților și la numărul de trepte de viteză. Ar mai trebui comparate și jențile (calitatea și rezistența lor).