| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. As vrea sa imi iau o bicicleta si dupa ce am facut un pic de research am gasit doua biciclete care din punctul meu de vedere sunt bune :
Link #1 : https://www.decathlon.ro/bicicleta-520-rockrider-275-id_ 8378535.html
Link #2 : https://www.dedeman.ro/....../p/7045004

Nu stiu sigur pe care sa o aleg. Rockrider stiu ca e testat si rastestat si ca e folosita de multi oameni si ca e bune, dar cea de la dedeman e full Shimano si are frane hidraulice ceea ce ma face sa cred ca e mai buna. Am citit cele doua opinii si e laudata.

CARE E MAI BUNA. Eu as merge pe cea de la dedeman dar vreau sa aud si alte pareri.

Răspuns Câştigător
| Dey64dey a răspuns:

Salut. Eu ti-as recomanda rockrider-ul deoarece are un cadru mai usor si din punctul meu de vedere acesta este un lucru foarte important la o bicicleta, mai are si rotile pe 29 care te avantajeaza si la urcare si la coborare. Cea de la dedeman poate sa aiba frane hidraulice dar degeaba daca nu sunt bune, este posibil ca dupa scurt timp sa trebuiasca schimbate.Bicicleta rockrider precizez ca are si o furca mai bun, mai rigida, cred ca este si blocabila.Un prieten are si el un rockrider si este foarte multumit de bicla, a facut foarte multi km cu ea si nu a avut probleme