| MotoKatâr a întrebat:

Cat de curând îmi voi lua permisul si vreau sa-mi i-au un golf 4 si vreau sa stiu ce parere aveti despre el. Adica daca este o masina care merita banii sau nu. Si vreau sa stiu pe ce e mai bine sa o i-au, adica benzina sau diesel si decat sa fie motorul bineînteles.

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E o masina care nu se mai produce de aproape 15 ani de zile, ce parere sa am...

| Caranfil a răspuns:

Am eu golf 4.Masini foarte bune, ca design si tehnologie care este cu mult peste fata de masini si din 2008-2009. Fabila, ieftina la piese, dezmembrari de golf gasesti peste tot.Eu am cu motor de 1.4 insa recomand motor de 1.6 pentru ca au acelasi consum. Daca circuli mai mult prin oras si distante scurte clar benzina.Acum e problema in ce stare o gasesti, majoritatea au deja destul de multi kilometri, avand si uzura.De exemplu a mea manca ulei, i-am segmentat motorul, schimbat garnituri si nu mai am treaba.Acum depinde si ce vrei, daca te astepti sa iei o masina de 17 ani fara sa bagi niciun ban in ea(telescoape, ambreiaj etc) cam greu, numai daca o iei de la proprietar, nu samsari.Cu toate ca a mea e din 2000 nu as da-o pe vreun logan sau renault nou niciodata