| cosminnick3000 a întrebat:

Cat m-ar costa sa inmatriculez in Romania un Vw Jetta din 1981?
Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie mai multe date pentru calcularea timbrului de mediu.
Intra aici: http://static.anaf.ro/......2013.html, introduci datele cerute si afli suma timbrului de mediu.
Trebuie sa stii ca, pe langa timbrul de mediu, pentru inmatriculare mai este nevoie de ITP, RCA, impozitul anual si costul numerelor, dar aceste sunt mai mici, cel mai mult este timbrul de mediu.