| MarinelGoj a întrebat:

Ce părere aveți de Opel Astra H 1.6 Benzină, 2005, HachBack? Vreau să știu cam ce consum are, daca fuge cât de cât, daca întreținerea este scumpă și daca este o mașină care merită cumpărată.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O masina la 12 ani vechime, are cosnuma probabil 7-8litrii la drum intins si 11-12 litrii prin oras.
De fugit fuge, dar nu mai poate ca una tanara, nu te astepta sa mai dea randament maxim, cand este atat de batrana.

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Uite cateva informatii ajutatoare legata de aceasta masina:

≈ 6, 1 l/100km (mixt)
≈ 5, 0 l/100km (extraurban)
≈ 8, 0 l/100km (urban)
Emisii de CO2:≈ 145 g/km (mixt)
Clasa de poluare= euro 4
Putere66 kW (90 CP)

Caracteristici:
ABS
Aer condiţionat manual
Airbag-uri faţă, lateral şi altele
CD player
Computer de bord
ESP
Geamuri electrice
Isofix (puncte de prindere a scaunului pentru copii)
Închidere centralizată
Manual de service
Oglindă laterală electrică
Regulator de viteză
Servodirecţie
Sistem de control al tracţiunii
Şine portbagaj plafon
Tuner/radio

Sper ca te-am ajutat!

| Surtulecs a răspuns (pentru Surtulecs):

Depinde de la ce persoana achizitionati masina si la randul ei cum a fost forjata si intretinuta! Poate sa aiba si 100 de ani, daca e bine intretinuta merge de parca ar avea 3 ani.