| Eastwood a întrebat:

Ce părere aveți de Opel Astra H 1.6 benzină, am 2005?
E mare consumul?
Consumabilele sunt scumpe?
Întreținerea?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cumpăr-o dacă ai banii. E mașină bună. Oricine iși cumpără mașina pe care își permite s-o intrețină.

cam 6-7l/100km

| Frank51 a răspuns:

Consum foarte ok, intretinere foarte ok. Are cumnatul meu un astra g 2001, a facut 100. 000km, cea mai scumpa investitie a fost segmentarea motorului, ~2000 lei, dar depinde de norocul tau daca prinzi una deja segmentata. Motoarele nu duc mult si depinde foarte mult de modul in care sunt conduse.

| venividivici2017 a răspuns:

Un jaf de masina. Fugi de Opel cat te tin picioarele.Am avut un Vw, un Opel.Nu este grad de comparatie intre VW si Opel. Sfatul meu este sa stai departe de Opel!