| Cristian7991 a întrebat:

ce spune-ti sa aleg BMW seria 7 sau Mercedes S class ambele pe benzina stiu, consumul este mare taxele mari intretinerea scumpa dar daca m-am hotarat sa imi iau clasa de lux inseamna ca am bani sa o intretin. Mercedes-ul este din 2001 iar BMW-ul este din 2002.

14 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Daca ai bani sa intretii un mercedes sau bmw atunci nu uita ca nu sunt singurele marci ce produc masini de lux, iti recomand volvo s80 sau s60, depinde ce iti place, sunt mai ieftine si inca ceva, nemtii copie de la suedezi adica de pe volvowinking

| Braunion a răspuns (pentru RB26DETT):

Volvo a fost cumparata de chinezi, nu mai are capital Suedez happy

| RB26DETT a răspuns (pentru Braunion):

Pardon? de geaba a fost vanduta chinezilor, ma intreb de ce este totusi cea mai sigura masina din lume? deoarece doar sefii sunt in china, pentru asia se fabrica in mai multe tari precum china korea etc... dar pentru europa suedia, Germania Olanda... de geaba a fost vandut volvo ca tot acelasi design are, aceleasi motoare, tehnologie mai buna, si mercedes a tras cu ochiul la designul v40-ului din 2012, au facut noul A class ce seamana prea mult cu volvo v40. volvo a fost si ramane o marca premium!

| mmlm a răspuns (pentru RB26DETT):

Acum nu mai este volvo neaparat cea mai sigura masina din lume pentru ca multi constructori au investit in siguranta in ultimii ani...dar daca e sa mori mori si in volvo si in nava spatiala,,,

| RB26DETT a răspuns (pentru mmlm):

Ai dreptate dar mai usor mori in alta masina decat in volvowinking

| Nickname1890 a răspuns:

Daca tot ai atatia bani de ce nu iti iei unul mai nou. O masina veche de 12 ani este foarte problematica. Iar un seria 7 din 2001 nu prea cred ca se mai poate numi in momentul de fata clasa de lux. tongue

| Nickname1890 a răspuns (pentru Nickname1890):

In plus daca iti cumperi un model nou, vei mai avea cheltuieli suplimentare cu diverse reparatii ale problemelor ce apar la masinile vechi deci una peste alta este mai rentabil tongue

| Cristian7991 explică (pentru Nickname1890):

Pentru ca fratele meu are 2 si vrea sa imi dea mie una. Intelegi?

| Nickname1890 a răspuns (pentru Cristian7991):

IN cazul asta parca totusi as alege clasa S

| Braunion a răspuns:

Nicio masina mai veche de 10 ani nu mai este ''de lux''. Eu as alege Mercedes S class

| Smo3keWeeD a răspuns:

Eu as zice sa iti alegi septarul pentru ca e mai 'jmecher'

| Cristian7991 explică:

Mersi frumos la asta m-am gandit si eu

| Cristian7991 explică:

Multumesc frumos tuturor.

| Marian_TUrcin_1993 a răspuns:

Dupa parerea mea cea mai frumoasa masina de lux ca marca premium e audi A8. asa ca gandeste-te mai bine si ia si varianta asta in considerare...si daca vrei doar pe cele 2, septarul e mai k dupa parerea mea