| TsonPing a întrebat:

Ce stiti de anvelopele MICHELIN Pilot Sport 4 225/45 R17 94 W XL.
Eu in talon am 225/45 R17 91 indice sarcină si "V" indice viteză, va fi o problema ca anvelopa nu are ultimii 2 indici diferiti? Normal ar fi un avantaj ca suporta mai multe Kg si poate fi rulata la o viteza mai mare.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa fie la fel ca in talon altfel risti sa ai probleme cand conduci cauzele pot fi multe de la o pana pana la un accident. Cel mai bine e sa schimbi si jantele daca se poate sa fie dupa cum vrei sa iti potriveasca dorintele tale