| Pitbullllll a întrebat:

Salut TPU! Daca am facut asigurare auto online pentru 1 luna pot face cumva la acea luna sa mai platesc inca 6 si sa fie in total 7 luni? Cer scuze daca nu m-am exprimat destul de clar, dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa faci o noua asigurare pe inca 6 luni, la aceeasi firma de asigurari sau la alta.

| Pitbullllll explică (pentru Ioandelasal):

Pai si cea pe 1 luna se anuleaza sau devin in total 7 luni? E prima asigurare auto pe care o fac si nu ma pricep

| Ioandelasal a răspuns (pentru Pitbullllll):

Cum sa se anuleze daca ai platit-o? Cea pe 6 luni va fi in continuarea celei pe o luna.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Peste vreo 2-3 săptămâni mai faci una de juma' de an (mai repede nu te lasă)