| Gabelu123 a întrebat:

daca eu am o masina cu motor 1.4 Euro 2 (supernova din 2002) timbrul de mediu costa vreo 1000 euro parca, daca pun un motor de logan 1.6 eventual 1.6 16v euro 4 sau 5, voi plati taxa care se plateste pentru logan? adica aproximativ 150 euro?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Timbrul de mediu se plateste in functie de tipul motorului (ce euro este) si de noxele emise, stabilite prin inspectia la RAR.

| Gabelu123 explică (pentru Ioandelasal):

Eram 80% sigur, mersi ai funda

3 răspunsuri:
| EduardMarius a răspuns:

Da, vei plati taxa pentru Logan dar vei cheltui cativa bani pentru schimbarea motorului.

| Gabelu123 explică (pentru EduardMarius):

Stiu, motor +ecu, dar imi convine din mai multe puncte de vedere happy mersi de raspuns