| slalomprintrecretini a întrebat:

daca pun folie colorata neomologata pe faruri si pe stopuri la un opel vectra b cand ma opreste politia imi face ceva?
Dau funda + vot.

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Daca e neomologata categoric vei primi o amenda daca nu chiar suspendarea permisului.Sunt centre de omologare pentru astfel de folii.Eu zic sa nu ristihappySalut

| subfocus a răspuns (pentru Roxin):

Cum sa iti ia permisul? rolling on the floor vai si amar.
iti ia talonul si primesti amenda.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, fapta constituie contraventie si vei fi amendat. Numai bine!

| Minks a răspuns:

Chestia asta constituie contraventie, se pedepseste cu suspendarea certificatului de inmatriculare (talonul).
http://legislatie.autoraid.ro/contraventii.html

| nutepriveste21 a răspuns:

Am avut o masina pe care aveam folii in spate si pe geamurile laterale si am fost oprit de politie de nenumarate ori special pentru aceasta problema, dar erau omologate si dupa ce le aratam certificatul nu mai ziceau nimic. Dar daca nu sunt omologate s-ar putea sa ai ceva probleme.

| jack993 a răspuns:

Cea mai mare prostie sa faci asa ceva. si da normal ca iti face

| AlexaBijuMic a răspuns:

Si parerea mea e ca risti mult. Cel mai bine mergi intr-un centru autorizat si nu vei avea probleme ulterior.