| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Pot aplica folie fumurie pentru geamuri pe faruri sau stopuri?
Va ține ea?
Funda*****

9 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De ce ți-ai pune folie fumurie peste niște lumini care trebuie să fie cât mai vizibile, pentru că ăsta este scopul lor?

| AlexandruAdy a răspuns (pentru johnnny123):

Ce răspuns stupid,am pus o întrebare și așteptam un răspuns nu mă interesează părerile gen,, de ce să pui, sau din astea, așteptam un răspuns, dar mna, prea mulți atotștiutori pe aici

| johnnny123 a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Nu este mai stupid decât ideea de a pune în pericol siguranța ta și a celorlalți participanți la trafic de dragul unei schimbări cosmetice inutile.

Constructorii auto se zbat să dezvolte tehnologii avansate pentru a face iluminarea cât mai vizibilă și eficientă, iar tu pui folie fumurie ca să nu mai vadă nimeni pe ceață că exiști și ai apăsat pe frână.

| AlexandruAdy a răspuns (pentru johnnny123):

A fost altă întrebare, dacă se poate pune si pe stopuri sau faruri folia atât, nu am nevoie să îmi spui ceva ce stiu deja,

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Exista folie speciala de faruri, stopuri, proiectoare si asa mai departe. E foarte flexibila, se aplica pe uscat, la cald, si rezista foarte bine. Pe stopuri va rezista fara probleme.
https://www.youtube.com/watch?v=JcdL4ywRCs8&ab_channel=TopTint

| Goete a răspuns:

Pe stopuri mu stiu daca vei trece inspectia tehnica, e o aberatie sa le inchizi la culoare gandeste-te la ceata sau la semnalizatoare.
Pe farfurii? Rezista folia asta la mancarurile calde laughing?

Răspuns utilizator avertizat
| SunsetTrance a răspuns:

Nu e legal sa pui folie pe faruri sau stopuri

poti pune folie daca vrei, dar pe geamurile din spate si luneta, cu o opacitate pana in 70% parca

| AlexandruAdy a răspuns (pentru SunsetTrance):

Nu sunt în România, scuze că nu am precizat,
Aici poți să îți pui folie pe stopuri,
E vorba de chestie tehnica dacă rezista folia pentru geamuri pe stopuri?