| Patrick20061997 a întrebat:

Dacă voi ați fi in locul meu ce ati alege dintre un Land Rover LR2 si un Renaut Koleos ambele cu model din 2008 motor de 2.0 Disel?

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Fara Renault.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu as pune in aceeasi oala Koleos cu Land Rover. E cateva clase peste Land Roverul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca as fi in locul tau m-as interesa pentru masinile respective, in materie de:
-preturi piese/revizie
-service-uri capabile in zona
-avantaje si dezavantaje tehnice.
In functie de punctele astea, le-as pune in balanta. Renault e un nume "la el acasa" in Romania, pe cand la Land Rover "mecanicii" crescuti cu VW n-ar sti sa o bage in hala. De fapt, stai... Aia nu stiu nici sa foloseasca o cartela de Renault 2003. In fine. Tu trebuie sa iei decizia, dar in functie de informatii serioase, nu inteligentii de pe aici, care blameaza orice marca direct concurenta cu Golful 4 al lor, cel de toate zilele.
Vorbeste cu posesori, in special cu oameni care sunt pe la a 7-a masina cumparata pe bunul plac, nu pe credite si prejudecati, ori mai rau, cu oameni din astia de pe TPU care inca nu au luat permisul, si recomanda ce arata mai bine in poze.

| xerxes1 a răspuns:

Singura diferenta ar fi ca Land Rover este masina.

| romeo78 a răspuns:

Koleos, modelul 2008 e un Samsung QM5, fabricat în Coreea de Sud. LAND ROVER, este în schimb un model cu renume, o tehnologie de ultimă oră, dar cu o întreținere scumpă.
Dacă vă referiți la modelul Freelander, da e identic la dimensiuni, cu modelul Renault, fiind un model de oraș, în general.
Totul depinde de câți kilometri au rulați, dar și unde au fost folosite cel mai mult: pe drumuri de oraș sau ieșiri în natură.